Na jakie zawody jest zapotrzebowanie w Finlandii?

Emigrując zarobkowo do Finlandii, warto zapoznać się z informacjami jakie panują przepisy prawa pracy, ile można zarobić, czy też jakie są koszty życia. Warto szukać ofert pracy będąc jeszcze w Polsce. Najlepiej przeglądać ogłoszenia o pracę, zamieszczane przez Agencje Pośrednictwa, choć zdarzają się również ogłoszenia bezpośrednio od pracodawców. Szukanie pracy na miejscu na własną rękę może okazać się trudne i mało efektywne. Za coś trzeba żyć, dlatego najlepiej wyjechać dopiero wtedy, kiedy mamy już zapewnione zatrudnienie.

Na jakie stanowiska jest największe zapotrzebowanie w Finlandii?

Na pierwszy rzut idzie branża IT. Dobry programista może na dobrą sprawę dostać pracę w każdym europejskim kraju, ale w Finlandii płace należą do najwyższych. Wystarczy znajomość języka angielskiego oraz kwalifikacje zawodowe i doświadczenie, żeby móc dostać dobrze płatną pracę. Warto zaznaczyć, że w branży Technologii Informacyjnych pracę znajdą nie tylko Programiści, ale również Specjaliści ds. Sieciowych, Analitycy czy Testerzy.

Kolejną branżą, w której łatwo o znalezienie zatrudnienia jest medycyna. Lekarz specjalista, najlepiej w dość wąskiej specjalizacji od ręki dostaje przyzwoitą pensję. Stomatolodzy oraz Pielęgniarki, również nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Istnieje duże zapotrzebowanie na opiekunki do dzieci – nic dziwnego w końcu Finowie to pracowity naród, a dziećmi przecież trzeba się zająć. Wiele ofert pracy można również znaleźć w branży budowlanej, w rolnictwie oraz w transporcie. W Finlandii kwitnie oczywiście także przemysł: elektroniczny i metalurgiczny. Istnieje także duży popyt na pracowników sprzątających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *