Praca w Finlandii jako Au pair? Dlaczego warto?

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Au pair to koniecznie się zainteresuj tą formą – może nie koniecznie pracy zarobkowej, ale pełnego korzyści wyjazdu za granicę, mającego na celu naukę języka obcego w tym wypadku fińskiego. Ale nauka języka to nie wszystko, bowiem korzyści jest cała masa – ale o tym zaraz.

Dużo mówi się o tym, że do pracy za granicę jedzie się po to, żeby zarobić duże pieniądze. Pewnie jest w tym sporo prawdy, ale dla wielu osób to jednak nie wszystko. Fajnie byłoby móc swobodnie uczyć się języka obcego, poznać kulturę danego kraju a nawet pozwiedzać najładniejsze okolice i krajobrazy danego regionu. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest Au pair. Na czym to polega? Głównym założeniem tego typu programów jest opieka nad dziećmi, odrabianie z nimi lekcji, zatroszczenie się o bezpieczny transport do szkoły i ze szkoły, przygotowanie drobnych posiłków, zatroszczenie się o czyste ubrania do szkoły łącznie z wypraniem i wyprasowaniem. Dobrowolnymi pracami dodatkowymi mogą być także sprzątania czy też gotowanie dla całej rodziny.

Jeśli przeglądamy oferty pracy w Finlandii i trafisz na Au pair to przeważnie spotykamy się ze stale powtarzającymi się dość wyśrubowanymi warunkami zatrudnienia. Do oczekiwań jakie rodzina stawia wobec kandydata najczęściej należą: wiek od 18 do max. 30 lat, jakakolwiek praktyka w opiece nad dziećmi, stan wolny, bezdzietność. Wiele rodzin oczekuje także prawa jazdy – potrzebnego do przewożenia dzieci oraz komunikatywnej znajomości języka fińskiego.

Oferta jest o tyle fajna, że przyszły „pracownik” nie musi się troszczyć o kwestie związane z pobytem w Finlandii, bowiem rodzina, do której jedzie zapewnia wszystko co potrzebne do życia: zakwaterowanie będące przeważnie wydzielonym pokojem, wyżywienie a nawet kieszonkowe na własne potrzeby. Także dla osób, które nie nastawiają się na duży zarobek, ale chcą podszlifować język Au pair jest świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *