Co zrobić żeby w pełni legalnie jeździć autem w Finlandii?

Praca w Finlandii wiąże się z utrudnionym dojazdem do pracy jeśli np. spadnie dużo śniegu. Kraje skandynawskie są specyficzne pod względem warunków pogodowych i co za tym idzie warunków do jazdy. To w Skandynawii właśnie zima trwa przez wiele miesięcy i ponieważ w wymagających warunkach pogodowych jazda czasami nie należy do najłatwiejszych, dlatego też zdobycie i utrzymanie prawa jazdy nie należy do najłatwiejszych.

To co koniecznie powinieneś opanować to radzenie sobie w przypadku wpadnięcia w poślizg, dlatego jednym z wymogów jest przejście zajęć na płycie poślizgowej. Jeśli chodzi o cały kurs, to lekcji teoretycznych trzeba przejść 19, praktycznych natomiast 18. Musimy jeszcze zaliczyć jazdę nocą w formie symulatora.

Co musisz wiedzieć jeśli rozważasz podjęcie pracy w Finlandii? Przede wszystkim to, że jeśli Twoje stanowisko pracy wymaga od Ciebie jazdy autem – musisz zrobić prawo jazdy. I pomimo, że cena jest spora, bo koszt 8 000 zł jest znaczący, to jednak jeśli Twój przyszły pracodawca zaproponuje Ci eleganckie zarobki, to nie odczujesz mocno tego wydatku.

No ale co jest ważne, jeśli uda Ci się zdać egzamin na prawo jazdy to masz 3 miesiące na zdanie drugiego etapu, która polega na kilkugodzinnej jeździe z instruktorem oraz godzinie wykładów. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem konieczne jest jeszcze przejście trzeciego etapu, czyli szkolenia na trasach szybkiego ruchu.

Finalnie możesz otrzymać prawo jazdy dopiero po dwóch latach, ale jest ono czasowe – ważne 15 lat. Przez pierwsze 2 lata nie możesz dostać dwóch mandatów, ponieważ grozi to ponownemu podjęciu starania o uzyskanie prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *